hfh
10 آذر 1401 - 09:37

فرمانده سپاه خوزستان: دشمن به شدت از ایران قوی و مقتدر واهمه دارد

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان، با بیان اینکه دشمنان ما همواره بر علیه نظام و مردم ایران در حال توطئه هستند، گفت: دشمنان این نظام با ایران قوی مخالف هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دزفول، یادواره‌ی شهدای جبهه مقاومت اسلامی فلسطین با محوریت شهید محمد حسین اثنی‌عشری شامگاه چهارشنبه در حسینیه ثارالله شهرستان دزفول با حضور مسولان کشوری، استانی و شهرستانی برگزار شد.

سردار پاسدار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه استان خوزستان در این مراسم، اظهار داشت: مردم شهرستاندزفولدرهمهدوره‌هایانقلاباسلامیهمراهاماموانقلاببودند و در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی به ویژه در جنگ تحمیلی حضور داشتند و شهدای زیادی تقدیم انقلاب کردند‌.

ویبااشارهبهاینکهجبههمقاومتدردفاعازحرمینوفلسطینمغفولماندهوشهیداثنی‌عشرییکیازپیشتازانعرصهجهادوشهادتاست،اظهارداشت: هجرتشهیدازکشوربهسمتلبنان و فلسطینبرایرسیدنبهجهادیکیازبرجستگی‌هایاینشهید عالی قدر است.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان در ادامه با بیان اینکه دیگر ویژگی برجسته شهید اثنی‌عشری برای دفاع از ملت مظلوم فلسطین به این کشور رفتند، گفت: این شهید عالی‌قدر جانش را در طبق اخلاص گذاشت‌ و در غربت غریبانه به شهادت رسید.

شاهوارپور با بیان اینکه باید به شخصیت شهید اثنی‌عشری افتخار کنیم، چرا که پشتوانه انقلاب اسلامی بودند، گفت: افرادی به خارج می‌روند و در دامن استکبار جهانی سرباز می‌شوند و پشت قاب تلویزیون‌ها برعلیه ملت ایران توطئه می‌کنند و نیز ذلیلانه درخواست می‌کنند تحریم‌ها علیه ایران باقی بمانند. 

فرمانده سپاه استان خوزستان با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور، گفت: دشمنان قسم خورده نظام همیشه بر علیه نظام جمهوری اسلامی در حال توطئه هستند.

شاهوار با بیان اینکه دشمنان ما همواره بر علیه نظام و مردم ایران در حال توطئه هستند گفت: دشمنان این نظام با ایران قوی مخالف هستند.

وی افزود: راهبردی که دشمن ابتدای امسال در پیش گرفت فعال‌سازی گسل‌های قومیتی بود این در حالی است که تنوع قومیتی همواره یک فرصت برای نظام جمهوری اسلامی بوده و همه اقوام کشورمان در زمینه دفاع از اسلام و نظام هم صدا بودند.

شاهوار با بیان اینکه دشمن از طریق فضای رسانه‌ای یک جنگ تمام عیار را سازمان دهی و شروع کردند، گفت: دشمن شروع به جا‌‌به‌جا کردن ارزش‌ها کردند و جای شهید و جلاد را جابه‌جا کردند‌. 

وی با بیان اینکه یکی از محورهایی که مورد هدف قرار دادند حوزه دین‌باوری بود، گفت: دشمنان دین، اسلام و قرآن را مورد هدف قرار دادند. دشمن دین‌باوری را محور قرار داد و نیز همزمان گسل قومیتی را نیز فعال کردند، بسترسازی کردند و منتظر یک فرصت و بهانه بودند تا آن را کلید بزنند.

فرمانده سپاه خوزستان در ادامه با بیان اینکه عده‌ای فریب خوردند و احساس کردند دشمن می‌تواند موفق شود،گفت: عده‌ای باور کردند که دشمن می‌تواند پیروز شود، اما غافل از این بودند ما در دوره 43 ساله انقلاب چه سختی‌های را که پشت سر گذاشتیم و عبور کردیم. 

وی در ادامه با اشاره به اینکه امنیت اتفاقی نیست و ما برای امنیت خیلی هزینه دادیم، گفت: دو ماه ملت درگیر این فتنه قومیتی و نفاق شدند تبلیغات گسترده و یارگیری زیادی هم شد، باید مراقب باشیم، چرا که برای امنیت هزینه زیادی دادیم.

به گزارش تسنیم، در این یادواره میهمانانی از نهاد ریاست جمهوری و وزارت آموزش و پروش، فرمانده اردوگاه باکری، فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول حضور داشتند.

رونمایی از تمبر شهید و کتاب، شعرخوانی و اجرای سرود از دیگر مراسمات این یادواره بود.

بهگزارش تسنیم، شهید محمدحسین اثنی‌عشری متولد سال 1337 در دزفول بود که اواخر سال 1358 بعد از تلاش‌های فراوان در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و قبل از شروع جنگ تحمیلی با گروهی از سپاهیان اسلام به فرماندهی شهید محمد منتظری عازم جنوب لبنان و مرز حائل با فلسطین شد.

این شهید والامقام حدود 11 ماه با سربازان رژیم اشغالگر صهیونیستی مبارزه و در راه آزادی مردم فلسطین و لبنان با حضور در گروه‌های جهادی فلسطینی نقش‌آفرینی کرد و در تاریخ 10 آذر 1359 در سن 22 سالگی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 شهید محمد حسین اثنی‌عشری تنها رزمنده خوزستانی است که در نبرد مستقیم با سربازان رژیم غاصب صهیونیستی در جنوب لبنان به شهادت رسیده است.

انتهای پیام/735/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 891292